Miejski Klub Sportowy Błękitni Ropczyce stanowczo odcina się od kontekstu politycznego, który zaistniał w spotkaniu wyborczym kandydata na Burmistrza Ropczyc - Kazimierza Moskala.

Były, dwukrotny Prezes Klubu oraz Prezes Podkarpackiego Związku Piłki Nożnej - Pan Marek Hławko, wręczył Panu Kazimierzowi publikacje z okazji 60-lecia naszego Klubu, w której zawarł dedykację o treści: "...W imieniu społeczności Błękitnych". Pragniemy zaznaczyć, że Pan Marek nie pełni obecnie żadnej funkcji we władzach Klubu, która upoważniałaby go do takowych deklaracji w naszym imieniu.

Społeczność Błękitnych to również byli działacze, trenerzy, sponsorzy, zawodnicy oraz Kibice którzy są związani z działalnością naszego Klubu i każdy ma prawo do wyrażania swoich przekonań we własnym imieniu, co też uczynił na spotkaniu wyborczym Pan Marek Hławko.

Rozumiemy, że w okresie kampani wyborczej mogą pojawić się różne konteksty polityczne, jednakże jako Klub sportowy nie zamierzamy brać udziału w żadnych działaniach, które mogłyby podzielić naszą społeczność, poprzez wspieranie jakiejkolwiek kandydatury w wyborach samorządowych.

Naszym celem jest tworzenie przestrzeni, w której wszyscy członkowie mogą się spotkać, dyskutować, wspólnie cieszyć się sportem i budować przyjaźnie, niezależnie od swoich przekonań politycznych.

Prosimy o zrozumienie i szacunek dla naszej decyzji, która ma na celu zachowanie jedności i spokoju w naszym Klubie. Dziękujemy za Wasze wsparcie i zaangażowanie w nasze wspólne cele sportowe.